Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
17. decembra 2023, 11:29
Čas čítania 0:46

Robert Fico odmietol kandidovať na prezidenta SR. Podporí Petra Pellegriniho?

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Robert Fico prezradil podrobnosti o kandidatúre v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Predseda vlády SR a šéf Smeru-SD Robert Fico nemá ambíciu kandidovať na prezidenta. Vyplýva to z jeho vyjadrenia v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.


„Kandidovať na prezidenta nepôjdem,“ zdôraznil Fico. Deklaroval, že ak sa predseda parlamentu a Hlasu-SD Peter Pellegrini rozhodne kandidovať, Smer-SD ho podporí v jeho kampani a úsilí.

„Mojím mandátom je vyhrať nasledujúce parlamentné voľby so stranou Smer-SD,“ reagoval na otázku o prípadnom záujme odísť na Ústavný súd SR. Nevie si predstaviť, že by po pár mesiacoch uvažoval o odchode z pozície predsedu vlády. Naznačil úvahy o spojení dvoch malých ľavicových politických strán so Smerom.


Vláda podľa neho ukazuje neuveriteľnú dynamiku. „Vládna koalícia funguje, je dobre nastavená,“ podotkol v relácii. Bude trvať na tom, aby peniaze smerujúce z rezortu zahraničia na konferenciu Globsec boli presmerované na podporu Matice slovenskej.


V prípade navrhovaných zmien v trestnej politike hovorí o riešení problému, ktorý spočíva aj v drakonických trestných sadzbách. Potrebné je podľa neho i odbremenenie slovenského väzenstva. Za ďalší problém považuje tzv. kajúcnikov. Pozíciu Úradu špeciálnej prokuratúry považuje za neudržateľnú. „Tento úrad má na svedomí obrovské množstvo porušovania základných ľudských práv, čo sa prejavilo vo viacerých rozhodnutiach Ústavného súdu SR alebo Najvyššieho súdu SR,“ dodal.

FICO
Zdroj: TA3
Domov
Zdieľať
Diskusia