Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
12. januára 2024, 14:12
Čas čítania 0:42

KĽDR po štyroch rokoch otvára hranice, turisti môžu prísť na lyžovačku. Zatiaľ umožnili vstup jednej krajine

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Zahraničným turistom v roku 2020 zakázali vstup na územie Severnej Kórey.

Ruskí občania budú prvými zahraničnými turistami, ktorí navštívia Kórejskú ľudovodemokratickú republiku (KĽDR) od roku 2020, keď počas lockdownu uprostred pandémie koronavírusu uzavrela svoje hranice. Informoval denník The Guardian.

Správu zverejnila v stredu 10. januára ruská štátna tlačová agentúra TASS, čo ešte viac zdôrazňuje prehlbovanie spolupráce medzi Moskvou a Pchjongjangom. Vlani v septembri sa tiež severokórejský vodca Kim Čong-un a ruský prezident Vladimir Putin osobne stretli na ruskom Ďalekom východe, pripomína agentúra AP.

TASS nespresnila termín príchodu ruských turistov. Ide o prekvapenie aj pre niektorých ázijských pozorovateľov, ktorí očakávali, že prví popandemickí turisti prídu do KĽDR z Číny. Peking je totiž najväčší diplomatický aj ekonomický spojenec Severnej Kórey. Podľa TASS nespresnený počet turistov z Prímorského kraja na ruskom Ďalekom východe priletí do severokórejského hlavného mesta Pchjongjang. Navštívia tam pamätníky ako Vežu čučche, ktorá symbolizuje ideály severokórejskej formy komunizmu, napríklad spoliehanie sa KĽDR na seba.

28. februára 2024, 11:21 Čas čítania 1:44 Praktický sprievodca výberom zjazdových lyží: ako si vybrať tie pravé Praktický sprievodca výberom zjazdových lyží: ako si vybrať tie pravé

Potom odcestujú do priesmyku Masik na východnom pobreží KĽDR, kde je najmodernejšie lyžiarske stredisko krajiny. Podľa ruskej štátnej agentúry je zájazd zorganizovaný na základe dohody, ktorú uzavreli gubernátor ruského Prímorského kraja Oleg Kožemiako a severokórejské úrady.

Domov
Zdieľať
Diskusia