Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. januára 2024, 20:10
Čas čítania 0:33

V potravinárskej firme v Nemecku unikol extrémne jedovatý plyn. Desiatky ľudí skončili v nemocnici

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

K úniku toxických látok došlo v priestoroch potravinárskej spoločnosti Agrana v juhonemeckom meste Kostnica.

Celkovo 25 ľudí hospitalizovali s podráždením dýchacích ciest v dôsledku piatkovej nehody s chemikáliami v priestoroch potravinárskej spoločnosti Agrana v juhonemeckom meste Kostnica. Firma vyrába roztoky pre potravinársky priemysel.

Vysoko toxické dusíkaté plyny začali unikať zo suterénu prevádzky po tom, čo sa z neznámych príčin zvýšila teplota v 1000-litrovej nádobe s 53-percentnou kyselinou dusičnou a čistiacim prostriedkom Horolith.

„Látky medzi sebou prudko reagovali, čo spôsobilo únik korozívnych plynov v suteréne, ktoré spôsobili poranenie dýchacích ciest zamestnancov,“ uviedol hovorca hasičov. Podľa neho išlo o „život ohrozujúcu“ situáciu. Jeden zo zamestnancov sa však zachoval duchaprítomne a v ochrannom obleku pomocou vysokozdvižného vozíka vyviezol kontajner mimo budovy, kde sa unikajúca látka rozplynula. Obyvatelia v oblasti neboli výparmi ohrození, nedošlo ani k ekologickej havárii.

Hasiči potom prečerpali chemickú zmes do inej 1000-litrovej nádoby, ktorá obsahovala rozpúšťadlo na neutralizáciu zmesi. Kontajner zlikvidovala špecializovaná spoločnosť.

Domov
Zdieľať
Diskusia