Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
16. januára 2024, 13:49
Čas čítania 0:35

Muž v Sobranciach nakazil syfilisom 15 detí. Jednému z chlapcov ponúkol euro a chrumky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Podozrivý sa aktuálne nachádza vo väzbe.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Michalovciach sa intenzívne zaoberá situáciou v meste Sobrance, kde došlo k hláseniu viacerých prípadov syfilisu u detí.

Regionálna hygienička Janka Stašková uviedla, že aktuálne realizujú epidemiologické vyšetrenia postihnutých osôb a ich kontaktov. Počet nakazených je podľa informácií RTVS až pätnásť. 

Prípady výskytu syfilisu sú potenciálne spojené s 31-ročným mužom z okresu Sobrance, ktorý mal zneužívať deti a nakaziť ich pohlavnou chorobou. Polícia muža obvinila zo zločinu sexuálneho zneužívania, z prečinu ohrozovania pohlavnou chorobou a zo zločinu sexuálneho násilia v štádiu pokusu. Momentálne je vo vyšetrovacej väzbe.

Deťom ponúkal peniaze aj chrumky

Polícii sa doposiaľ podarilo stotožniť tri maloleté deti (7, 8 a 11 rokov), ktoré boli po kontakte s obvineným mužom pozitívne diagnostikované na pohlavne prenosné ochorenie. Maloletý chlapec, ktorý je jednou z obetí, sa pre RTVS vyjadril, že muž mu dal chrumky a jedno euro. Navyše mu povedal, nech o tom nikomu nehovorí.

polícia sr
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia