Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
22. januára 2024, 8:23
Čas čítania 0:47

Na Slovensku postavili novú cyklotrasu. Cyklisti sa po nej dostanú do európskej metropoly

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Cyklisti môžu v Štúrove využívať novú cyklotrasu.

Cyklisti v slovensko-maďarskom pohraničí môžu využívať novú cyklotrasu na úseku Štúrovo a Chľaba. Vybudovaná bola v rámci cezhraničnej spolupráce Interreg Slovensko – Maďarsko, informovala štúrovská radnica.

Výstavba 17 kilometrov dlhej cyklotrasy v hodnote takmer 2,1 milióna eur bola ukončená v závere minulého roka. Na realizácii projektu Bike Paradise spolupracovali obec Ipolydamásd, mesto Štúrovo a Európske zoskupenie územnej spolupráce Ister Granum.

Úsek medzi Štúrovom a Chľabou je súčasťou medzinárodnej cyklotrasy EuroVelo 6. Cyklotrasa vedie cez katastrálne územie obcí Štúrovo, Kamenica nad Hronom a Chľaba. Na protipovodňových hrádzach Dunaja, Hrona a Ipľa bolo vybudovaných 6,5 kilometra cyklocesty, ďalšia časť bola vyznačená na miestnych komunikáciách nižšej kategórie a na cestách III. triedy.

Cyklotrasa spája Slovensko s Budapešťou

Cyklotrasa vedie cez most spájajúci obce Chľaba a Ipolydamásd do Maďarska, kde sa napája na už vybudovaný úsek Ipolydamásd – Szob. Cyklisti sa po tejto trase dostanú až do Budapešti.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

V rámci projektu vznikla aj úplne nová cyklotrasa na brehu rieky Ipeľ medzi obcami Ipolydamásd a Letkés na maďarskej strane. Nová cyklotrasa je nájazdovou trasou na EuroVelo 6. Starosta obce Ipolydamásd Ferenc Rományik je presvedčený, že prispeje k rozvoju turizmu v regióne. Výstavba nových cyklotrás v lokalite povodia rieky Ipeľ by mala pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok. Zdroj: Pexels/PhotoMIX Company
Domov
Zdieľať
Diskusia