Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. januára 2024, 8:58
Čas čítania 0:32

Rakúšania zadržali muža, ktorý mal byť v spojení so strelcom zo Zámockej. Našli u neho zbrane a nacistické predmety

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Úrady ho už dlhšie sledovali pre spojitosť s extrémistickou skupinou Feuerkrieg Division (FKD).

Rakúska polícia zadržala osobu, ktorá bola údajne v spojení s páchateľom teroristického útoku na Zámockej ulici v Bratislave v októbri 2022. Informuje agentúra APA a denník Kronen Zeitung.

Zadržaný má byť Viedenčan, ktorý sa na internete vyjadroval o bombových útokoch proti židom a moslimom. Úrady ho už dlhšie sledovali pre spojitosť s extrémistickou skupinou Feuerkrieg Division (FKD).

Pri bytovej prehliadke uňho vlani v máji našli zbrane, návody na výrobu bômb a zbraní pomocou 3D tlačiarne a nacistické spomienkové predmety. Na internete vyzýval na útoky v Spojených štátoch a udržiaval spojenie s útočníkom zo Zámockej ulice.

V centre Bratislavy na Zámockej ulici došlo 12. októbra 2022 pred podnikom, ktorý navštevuje najmä LGBTI+ komunita, k streľbe. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla na druhý deň ráno mŕtveho, spáchal samovraždu.

Domov
Zdieľať
Diskusia