Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
24. januára 2024, 13:07
Čas čítania 0:35

AKTUÁLNE: Ľudovít Ódor povedie kandidátku PS do Európskeho parlamentu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rozhodlo o tom predsedníctvo strany PS.

Bývalý predseda vlády Ľudovít Ódor povedie kandidátku Progresívneho Slovenska do Európskeho parlamentu. Rozhodlo o tom predsedníctvo strany PS. 

Zároveň bude pôsobiť v občianskom združení Progresívny inštitút, ktorý je zameraný na analýzu a propagáciu tém, ktoré majú potenciál posunúť Slovensko medzi najvyspelejšie štáty sveta a zlepšiť životy všetkých vrstiev obyvateľstva.

„Je to výrazná posila pre naše hnutie a ďalší krok k tomu, aby sme obhájili či ešte zlepšili naše silné volebné výsledky a odborný profil hnutia,“ napísala strana v oznámení.

Ľudovít Ódor pôsobil od septembra 2010 do apríla 2012 ako poradca premiérky Ivety Radičovej a ministra financií Ivana Mikloša. Je aj spoluzakladateľom Inštitútu finančnej politiky, Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a Útvaru hodnoty za peniaze. Podieľal sa na zavedení rovnej dane, reforme riadenia verejných financií, stratégií zavedenia eura, zákonu o dlhovej brzde a reforme prvého a druhého piliera dôchodkového systému. 

Od marca do októbra v roku 2023 pôsobil ako predseda úradníckej vlády.

Viceguvernér Národnej Banky Slovenska Ľudovít Ódor.
Viceguvernér Národnej Banky Slovenska Ľudovít Ódor. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia