Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
30. januára 2024, 10:35
Čas čítania 0:36

Podvodníci zneužili Pellegriniho rozhovor: po internete sa šíri deepfake video, ktoré ponúka neuveriteľné zárobky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Deepfake videá či fotografie kolujú po internete stále častejšie.

Na sociálnych sieťach koluje deepfake video, v ktorom autori zneužili rok starý rozhovor z RTVS, v ktorom sa rozpráva moderátor Miroslav Frindt s predsedom strany Hlas Petrom Pellegrinim. Na podvodný záznam upozornil portál O Médiách

Obsah falošného videa 

Falošné video využíva tváre aj hlasy moderátora a politika. Vkladá im do úst vygenerované slová umelou inteligenciou, ktoré nikdy nepovedali. „Mnohí z vás, rovnako ako ja, sú nadšenými Petrovými priaznivcami,“ znie v úvode podvodného videa. Vo falošnom rozhovore sa moderátor pýta na investičné možnosti neexistujúcej spoločnosti „Solnaft“. 

Pellegrini ďalej vo videu hovorí o spolupráci vlády so spoločnosťou „Solnaft“. Vláda podľa upraveného hlasu Pellegriniho pripravila program pre ľudí na to, aby sa stali finančne gramotnejšími a mohli si „znásobiť peniaze“.

Podobné prípady s deepfake podvodnými videami, nahrávkami či fotografiami začínajú kolovať po internete stále častejšie. Nedávno obehli internet falošné nahé fotky speváčky Taylor Swift, o ktorých sme písali. 

Pôvodný rozhovor je viac ako rok starý.

Domov
Zdieľať
Diskusia