Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
31. januára 2024, 18:00
Čas čítania 0:25

Už o pár hodín Európu zasiahne extrémna búrka Ingunn. Udrie silou hurikánu, kto sa musí mať najviac na pozore?

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Búrka môže spôsobiť množstvo škôd.

Sever Európy sa musí pripraviť na mimoriadne silnú atlantickú búrku, ktorá zasiahne najmä Nórsko. Meteorológovia predpovedajú, že búrka udrie silou hurikánu. Nárazový vietor bude fúkať vyššou rýchlosťou ako 200 km/h, informuje portál iMeteo.

Búrka zasiahne najmä západ krajiny. Extrémne silný vietor odborníci predpovedajú vo štvrtok v celej krajine. Nórsko preto vydalo viacero výstrah najvyššieho stupňa pred extrémnymi javmi. Zrušiť museli niekoľko letov a obmedzili aj pozemnú dopravu. Polícia vyzvala obyvateľov, aby radšej nevychádzali z domu.

Búrka okrem silného vetra prinesie aj množstvo zrážok, ktoré budú padať vo forme snehu. Na mnohých miestach nasneží od 20 do 50 centimetrov čerstvého snehu. Na pobreží očakávajú aj záplavy v dôsledku silných vĺn.

Domov
Zdieľať
Diskusia