Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
1. februára 2024, 11:32
Čas čítania 0:37

Zverejnili, kedy a ako vyplatia rodičovský dôchodok. Prečítaj si všetky dôležité informácie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Sociálna poisťovňa vyplatí rodičovský dôchodok jednorazovo v júni.

Sociálna poisťovňa vyplatí na základe novely zákona o sociálnom poistení rodičovský dôchodok jednorazovo v júni 2024. Pôvodná právna úprava predpokladala mesačné splátky, no rodičovský dôchodok dostanú jeho poberatelia v jednej úhrnnej splátke. Vo štvrtok o tom informoval hovorca SP Martin Kontúr.

„Rodičovský dôchodok vyplácala Sociálna poisťovňa jednorazovo v jednej úhrnnej splátke aj za rok 2023 a v tomto roku sa pôvodne malo prejsť na mesačnú výplatu dávky. Od tohto roku sa však rodičovský dôchodok na základe novely zákona bude vyplácať takisto jednorazovo v jednej úhrnnej splátke,“ priblížil Kontúr.

Rodičovský dôchodok bude vyplatený v júni príslušného kalendárneho roka všetkým poberateľom dôchodku, ktorí splnia podmienky jeho nároku do 30. júna príslušného kalendárneho roka.

Alebo bude vyplatený v mesiaci nasledujúcom po júni príslušného kalendárneho roka, ak sa dôchodok, od ktorého výplaty je odvodený nárok na rodičovský dôchodok, ešte v júni príslušného kalendárneho roka nevyplácal. Ide o prípady, keď napríklad ešte nebol priznaný starobný dôchodok alebo nebol dovŕšený dôchodkový vek.

Domov
Zdieľať
Diskusia