Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
13. marca 2024, 10:17
Čas čítania 0:41

Rusko je pripravené na jadrovú vojnu. Putin varuje Západ

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Putin tvrdí, že v prípade ohrozenia štátnosti Ruska použije jadrové zbrane.

Rusko je pripravené použiť jadrové zbrane v prípade ohrozenia svojej štátnosti, zvrchovanosti či nezávislosti. Uviedol to v stredu šéf Kremľa Vladimir Putin. Vyjadril aj presvedčenie, že USA sa zdržia konania, ktoré by podľa neho mohlo jadrový konflikt spustiť. 

„Z vojenskotechnickej stránky sme, samozrejme, pripravení,“ povedal Putin pre ruské médiá. USA si podľa jeho slov uvedomujú, že nasadenie amerických vojakov na ruskom území či na Ukrajine by Rusko považovalo za intervenciu. „Preto si nemyslím, že všetko k tomu smeruje, sme však na to pripravení,“ povedal.

Putin pripomenul, že prípadné použitie jadrových zbraní je špecifikované v jadrovej doktríne Kremľa spolu s okolnosťami, za akých ich Rusko môže použiť. Konečné rozhodnutie o ich možnom nasadení je v kompetencii ruského prezidenta, píše Reuters s tým, že Rusko a USA vlastnia viac než 90 percent jadrových zbraní vo svete.

28. februára 2024, 15:52 Čas čítania 0:37 Z Ruska unikli tajné dokumenty. Odhaľujú, za akých podmienok by Putin použil jadrové zbrane Z Ruska unikli tajné dokumenty. Odhaľujú, za akých podmienok by Putin použil jadrové zbrane

Vojna na Ukrajine spustila najvážnejšiu krízu vo vzťahoch Ruska so Západom od kubánskej raketovej krízy v roku 1962 a Putin už opakovane varoval, že Západ v prípade vyslania vojakov do boja na Ukrajinu riskuje jadrovú vojnu, pripomína Reuters.

Putin
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia