Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
1. apríla 2024, 10:04
Čas čítania 0:31

Jackpot v americkej lotérii sa blíži k jednej miliarde. Výhercom sa môže stať každý

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Jackpot v lotérii Powerball dosiahol 975 miliónov dolárov.

Jackpot v americkej lotérii Powerball sa v sobotu vyšplhal na 975 miliónov dolárov. Nikto z hráčov neuhádol šesť vyžrebovaných čísel. Naposledy sa to stalo pred takmer troma mesiacmi. 

Výherne čísla boli 12, 13, 33, 50, 52 a červený Powerball bol 23. Naposledy sa objavili výherné čísla na tikete na Nový rok a jeho majiteľ v Michigane získal 842,4 milióna dolárov.

Už 38 žrebovaní po sebe nemá žiadneho výhercu. To sa blíži k doteraz dvom najdlhším sériám bez výhry. Bolo to 41 po sebe idúcich žrebovaní v rokoch 2022 a 2021.

Výhra 975 miliónov dolárov je určená pre víťaza, ktorý si vyberie anuitu vyplácanú počas 30 rokov. Víťaz, ktorý sa rozhodne pre jednorazovú výplatu výhry, by dostal 471,7 milióna dolárov. Táto sumu podlieha federálnej dani a v mnohých štátoch USA aj lokálnej dani.

jackpot
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia