Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
6. apríla 2024, 7:17
Čas čítania 0:30

MAPA: Vysoké víkendové teploty zmiernia občasné prehánky. V týchto častiach Slovenska bude pršať

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na strede a východe Slovenska sa môžu objaviť občasné prehánky.

Teploty budú počas víkendu stále rásť. Na územie Slovenska začne po severnom okraji tlakovej výše prúdiť teplý vzduch. Ten zapríčiní vysoké teploty v rozmedzí 17 °C až 25 °C. V niektorých častiach Slovenska sa môžu objaviť ojedinelé zrážky, informuje iMeteo.sk.

Na západe Slovenska sa budú teploty pohybovať od 22 do 25 °C. Stred Slovenska potrápia zriedkavé zrážky, no teploty sa budú pohybovať v rozmedzí 17 až 23 °C. Východ Slovenska bude dnes najchladnejší. Na niektorých miestach bude prevládať veľká oblačnosť, ktorú budú sprevádzať občasné prehánky a zrážky. Aj napriek týmto okolnostiam sa budú teploty pohybovať od 17 do 21 °C.

Slováci môžu očakávať aj slabý vietor. Ten bude prúdiť zo západu a severozápadu v nárazoch do 30 km/h. V niektorých častiach Slovenska sa môže objaviť aj hmla.

SHMÚ
Zdroj: SHMÚ
Domov
Zdieľať
Diskusia