Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eva Thonhauserová
24. apríla 2024, 12:04
Čas čítania 0:44

Telo muža produkuje vlastný alkohol. Jazdy v opitosti mu súd musel odpustiť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Muž trpí chorobou, ktorú zatiaľ preukázali iba u niekoľkých ľudí na svete.

Súd v Belgicku zrušil tresty vodičovi, ktorý dostal od polície dve pokuty za šoférovanie v opitosti. Štyridsaťročný muž sa voči tomu ohradil tým, že alkohol sa mu nedostal do krvi pitím piva či destilátov. Argumentoval, že alkohol produkuje priamo jeho telo. Súd mu dal za pravdu a uznal, že trpí vzácnou poruchou, s ktorou môže šoférovať, informuje The Guardian.

Mužovi v priebehu minulého roku dvakrát namerali prekročený povolený limit alkoholu v krvi. Ten v Belgicku predstavuje pol gramu na liter krvi. Minulý rok v apríli mu policajti namerali takmer štyrikrát viac, čo zodpovedá vypitiu zhruba piatich pív. O mesiac neskôr mu policajti namerali trojnásobok povoleného množstva. 

Syndrómom sebaopitia trpí len niekoľko ľudí na celom svete 

Belgičan trpí vzácnou poruchou nazývanou syndróm sebaopitia alebo syndróm vlastného pivovaru. Túto poruchu lekári zatiaľ preukázali iba u niekoľkých ľudí na svete. Telo človeka si samo vyrába alkohol, najmä pri konzumácii potravín s vysokým obsahom sacharidov, akými sú napríklad pečivo, zemiaky alebo strukoviny.

5. mája 2024, 12:00 Čas čítania 4:14 Oktagon 57 plný hviezd a veľkolepých bitiek: šokujúce zvraty aj pekelné bitky Oktagon 57 plný hviezd a veľkolepých bitiek: šokujúce zvraty aj pekelné bitky

Muž momentálne dodržiava stravovací režim, pri ktorom sa snaží predchádzať konzumácii potravín stimulujúcich produkciu alkoholu. Obhajkyňa muža podotkla, že jej klient nešťastnou súhrou náhod pracuje v pivovare.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia