Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
30. apríla 2024, 20:54
Čas čítania 0:54

Rada RTVS kritizuje príhovor Krnáčovej v živom vysielaní Slnka v sieti. „Za čiarou“ či „neprijateľné“, odkazujú členovia rady

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Umelci a vedenie televízie podľa člena Rady RTVS Jozefa Chudíka dali za pravdu koaličným politikom, ktorí kritizujú verejnoprávne médium a chcú RTVS zrušiť.

Rada RTVS kritizuje verejnoprávnu televíziu za priamy prenos piatkového udeľovania filmových cien Slnko v sieti. Predseda Rady RTVS Igor Gallo odsúdil príhovor šéfky akadémie Kataríny Krnáčovej. Tvrdí, že zneužila verejnoprávny priestor a jej prejav bol v rámci odovzdávania cien neprijateľný, informuje Denník N.

„Pani prezidentka, prepáčte, že sme sa za vás dostatočne hlasno nepostavili, keď oveľa hlasnejšie na vás útočili na námestiach a do mikrofónov. Prepáčte, že ste museli zažívať útoky na vašich najbližších, na vašu rodinu a my sme vás opäť dostatočne nepodporili,“ zneli slová Krnáčovej.

Krnáčovej slová boli podľa Galla za čiarou

Gallo hovorí, že nechce spochybňovať právo ocenených vyjadriť svoj občiansky postoj, nech je akýkoľvek. Podľa neho by to mohlo zaváňať cenzúrou. „Na druhej strane považujem za problém, respektíve za čiarou, ak vystúpenie zástupkyne spoluorganizátora – v tomto prípade prezidentky Slovenskej filmovej a televíznej akadémie – je absolútne v rozpore s obsahom a námetom eventu,“ povedal Gallo.

25. mája 2024, 17:30 Čas čítania 0:11 KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť KVÍZ: Ako dobre poznáš Trenčín? Otestuj svoje znalosti o meste, ku ktorému sa viaže desivá povesť

Umelci a vedenie televízie podľa člena Rady RTVS Jozefa Chudíka dali za pravdu koaličným politikom, ktorí kritizujú verejnoprávne médium a chcú RTVS zrušiť. Podľa Združenia občianskej sebaobrany došlo k „bezprecedentnému zneužitiu“ verejného vysielacieho času na „politické adorovanie“. 

Obsah príhovorov jednotlivcov nie je súčasťou scenára. Vedenie vopred nevedelo, čo v príhovore povie šéfka akadémie Krnáčová. Televízia dopredu ani nevedela, kto ceny vyhrá, a teda ani nevedela, kto bude vystupovať na pódiu. Rada RTVS sa bude prípadom zaoberať 15. mája na rokovaní.

Domov
Zdieľať
Diskusia