Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
12. mája 2024, 10:21
Čas čítania 0:35

Vodiči, pozor: Diaľničiari spustili rekonštrukciu dôležitého mosta na strednom Slovensku, odporúčajú sa mu vyhnúť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rekonštrukcia mosta Pustý hrad bude trvať do konca októbra.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila v sobotu (11. máj) rekonštrukciu mosta Pustý hrad, ktorý sa nachádza na ceste I/16. Prejazdný bude len v jednom pruhu, čo spôsobí značné zdržanie.

„V časoch rannej a podvečernej dopravnej špičky bude doprava usmerňovaná vďaka regulovčíkovi priamo na mieste. V ostatnom čase bude doprava riadená prostredníctvom svetelnej signalizácie,“ informuje NDS.

Práce by mali ukončiť na konci októbra tohto roka. Opravy pozostávajú z búracích a opravných prác. Na moste budú meniť pôvodné zvodidlá, zábradlia, protidotykovú ochranu nad železničnou traťou, rímsy či odvodňovače. Celková suma rekonštrukcie predstavuje 3,75 milióna eur.

Alternatívna trasa

NDS odporúča vodičom, aby využili obchádzkovú trasu. „Vodiči cestujúci po R1 od Budče v smere do Lučenca a Krupiny môžu využiť alternatívnu trasu po ceste I/66 a prejsť na cesty III/2453 a III/2452 (obchádzková trasa vedená cez mesto). Túto trasu môžu využiť aj motoristi prichádzajúci z Banskej Bystrice cestujúci do Lučenca,“ uvádzajú.

NDS, DIAĽNICA, most Pustý hrad
Zdroj: NDS
Domov
Zdieľať
Diskusia