Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. júna 2024 o 12:38
Čas čítania 1:07

PREHĽAD ZMIEN: Hlavné mesto čoskoro zmení cestovné poriadky. Nové úpravy sa týkajú mnohých liniek

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zmeny budú platiť len počas letných prázdnin.

Začiatkom letných prázdnin dôjde v Bratislave k úprave trás aj cestovných poriadkov viacerých liniek. Od 1. júla začnú všetky linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku platného pre pracovné dni – školské prázdniny. Tento režim bude platiť do 30. augusta.  

Zoznam zmien:

  • Študentská linka 7 nebude počas prázdnin premávať.
  • Na linke 33 nahradí DPB najstaršie trolejbusy mladšími. Zmena vozidiel so sebou prinesie aj zmenu grafikonu, kratšie trolejbusy budú premávať častejšie. Cestovné poriadky liniek 32 a 33 budú pri cestách z Dlhých dielov naďalej koordinované.
  • Na linke 29 (Malá scéna – Riviéra – Devín – Devínska Nová Ves, Opletalova) dôjde podľa Dopravného podniku Bratislava (DPB) k zlepšeniu intervalu počas pracovných dní.
  • Na autobusovej linke 30 príde k lokálnej úprave trasy v Lamači. Linka 30 bude odklonená z Vrančovičovej ulice cez Podháj, v rámci Lamača bude premávať nasledujúco: Nemocnica Bory – Hodonínska – Podháj – obratisko Lamač – Podháj – Segnáre – Tesco Lamač. Cestujúci smerujúci z Lamača na Patrónku tak budú využívať zastávky MHD v zhodnom smere, ako v súčasnosti obsluhuje linka 63 smerujúca na Patrónku. Zároveň bude linka 30 premávať počas pracovných dní v úseku Lamač – Patrónka častejšie ako doposiaľ.
  • Linka 70 bude v smere do centra mesta obsluhovať novú zastávku Lúčna v lokalite Nový Ružinov.
  • Linka 147 bude premávať po upravenej trase Hodžovo nám. – Šulekova – Havlíčkova – Kalvária – Prokopa Veľkého – Depo Hroboňova. Prestup na trolejbusové linky sa takto presunie z Búdkovej k Depu Hroboňova. Upravuje sa aj čas prevádzky účelových liniek 25, 26 a 92 v sobotu.

DPB zároveň avizoval, že nové cestovné poriadky vydá aj pre ďalšie linky. Odporúča preto cestujúcim, aby si pred cestou skontrolovali cestovné poriadky. V priebehu leta budú vo viacerých lokalitách prebiehať výlukové práce, o ktorých bude informovať v dostatočnom predstihu.

Anketa:
Cestuješ prostredníctvom MHD? 
Áno, pravidelne.
Len niekedy.
Nie, používam na prepravu auto. 
Áno, pravidelne.
72 %
Len niekedy.
22 %
Nie, používam na prepravu auto. 
6 %
Domov
Zdieľať
Diskusia