Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
1. júla 2024 o 18:10
Čas čítania 0:27

Lety v celej Európe meškajú. Niektorí cestujúci sa na palubu lietadla dostanú aj po viac ako desiatich hodinách

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Európsky vzdušný priestor je preťažený, čo spôsobuje rozsiahle meškania letov.

  • Letecké spoločnosti po celej Európe hlásia rozsiahle meškania. V niektorých prípadoch ide aj o viac ako desať hodín, upozorňujú tvnoviny.sk.
  • Najväčšie problémy sú vo vzdušnom priestore Turecka. Desiatky spoločností hlásia meškanie z letiska Antalya.
  • Nepriaznivú situáciu letiská nedokážu ovplyvniť. 

Prečo je to dôležité: Meškania spôsobujú cestujúcim značný stres, frustráciu a narušenie plánov. Meškania môžu tiež spôsobiť, že cestujúci zmeškajú prestupy, rezervácie hotelov a ďalšie naplánované aktivity, čo vedie k dodatočným nákladom a nepríjemnostiam.

29. júna 2024 o 9:30 Čas čítania 7:17 Juraj pomáha Slovákom s kompenzáciami za zmeškané lety: Cestujúci nepoznajú svoje práva. Na meškaní môžu pekne zarobiť (Rozhovor) Juraj pomáha Slovákom s kompenzáciami za zmeškané lety: Cestujúci nepoznajú svoje práva. Na meškaní môžu pekne zarobiť (Rozhovor)

Širší kontext: Dôvodom meškania viacerých letov je preťaženosť vzdušného priestoru. Viaceré letiská majú aj personálne problémy. Na bratislavskom letisku hlásia párhodinové meškania letov, zatiaľ čo vo Viedni ide aj o viac ako desať hodín.

Prečítaj si aj tieto články:

1. júla 2024 o 7:22 Čas čítania 0:30 Taliansko trápi invázia ploštíc. Parazity zamorili vychýrenú turistickú destináciu Taliansko trápi invázia ploštíc. Parazity zamorili vychýrenú turistickú destináciu
30. júna 2024 o 10:58 Čas čítania 0:34 Španieli protestujú proti masovému turizmu. Toto nie je turizmus, toto je to invázia, sťažujú sa Španieli protestujú proti masovému turizmu. Toto nie je turizmus, toto je to invázia, sťažujú sa
29. júna 2024 o 17:39 Čas čítania 0:26 Tragédia v obľúbenom gréckom letovisku: 13-ročná tínedžerka zomrela na pláži po zásahu bleskom Tragédia v obľúbenom gréckom letovisku: 13-ročná tínedžerka zomrela na pláži po zásahu bleskom
Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels/Oguz Kagan Cevik
Domov
Zdieľať
Diskusia