Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
5. júla 2024 o 7:52
Čas čítania 0:31

Slovenská inšpekcia sťahuje z trhu nebezpečný výrobok. Pri používaní hrozí zásah elektrickým prúdom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na používanie nebezpečného výrobku.

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) stiahla z trhu nebezpečný výrobok „Digitálny multimeter REBEL, model: MIE-RB-838“. Dôvodom je, že pri používaní hrozí potenciálne nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom, informuje SOI na webe.

„Kovová časť konektora multimetra určená na vytvorenie vodivého spojenia s meracím káblom nie je dostatočne upevnená vo svojej polohe, čo pri meraní napríklad sieťového napätia spôsobí, že sa na displeji zobrazí nulová hodnota,“ opisuje príčiny nebezpečenstva SOI.

SOI výrobok stiahla z trhu a upozornila predajcu, aby zabránil tomu, že sa výrobok opäť začne predávať. „Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny, opravu výrobku v primeranom čase, ak možno zaistiť bezpečnosť opraveného výrobku, alebo na výmenu výrobku za bezpečný výrobok rovnakého typu a aspoň rovnakej hodnoty a kvality na základe výslovného súhlasu spotrebiteľa,“ upozorňuje.

SOI
Zdroj: SOI.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia