Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
8. júla 2024 o 18:34
Čas čítania 0:46

Chceli si užiť letný večer a za dva drinky zaplatili až 808 eur. Ľudia kritizujú bar v obľúbenej dovolenkovej destinácii

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Turisti sa sťažujú na bar v obľúbenej dovolenkovej destinácii mnohých Slovákov.

  • Dvojica turistov si chcela na gréckom ostrove Mykonos užiť večer s drinkami, no stala sa obeťou podvodu.
  • Najprv im v podniku DK Oyster naúčtovali 102 eur za dva drinky, a keď sa vrátili domov, zistili, že z účtu im reálne strhli až 808 eur. 
  • Turistami využívaná aplikácia Trip Advisor aj mnohé iné platformy už dlhodobo upozorňujú návštevníkov na tento podnik a varujú ich, aby sa mu vyhýbali, upozorňuje The Independent

Prečo je to dôležité: Grécky ostrov Mykonos je populárnou turistickou destináciou. Poukázaním na incident upozorňujeme turistov na podvody a neetické praktiky, ktoré môžu zažiť počas cestovania. Vďaka upozorneniu na nekalé praktiky podniku môžeme pomôcť k eliminácii finančných strát a stresu. 

Širší kontext: Na podvodný podnik je všeobecne veľa kritických recenzií, no stále sa im podarí „nachytať“ niektorých ničnetušiacich turistov. Mnoho ľudí varuje, aby budúci zákazníci neplatili kartou a pýtali si bločky. Bar sa dostáva pod paľbu kritiky už niekoľko rokov. V roku 2019 si americký turista objednal kalamáre a pivo, ktoré ho vyšli na 836 eur. O tri roky neskôr matka s dcérou podnikli právne kroky proti drahému gréckemu plážovému baru po tom, čo im naúčtovali približne 600 eur za dva drinky a morské plody.

Domov
Zdieľať
Diskusia