Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radim Šlechta
4. júna 2023, 18:17
Čas čítania 1:47

Krv, bezvedomie, modriny: Spevák kapely Rammstein čelí novým obvineniam zo sexuálneho napadnutia

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Krv, bezvedomie, modriny: Spevák kapely Rammstein čelí novým obvineniam zo sexuálneho napadnutia
Zdroj: Flickr/Bojana Janjić/na voľné použitie

Till Lindemann sa mal údajne dopustiť sexuálneho násilia na niekoľkých ženách. Skupina obvinenia odmieta.

Po prvom obvinení speváka kapely Rammstein Tilla Lindemanna zo sexuálneho napadnutia sa objavujú ďalšie prípady. Dievčatá, ktoré svoje skúsenosti opísali pre Süddeutsche Zeitung, hovorili o násilnom sexe i drogách. Dievčatá mali byť vybrané z radov účastníčok koncertov kapely alebo zo sociálnych sietí.

Skúsenosti žien, ktoré sa podľa ich výpovedí stali Lindemannovými obeťami, sú podľa novinárky Leny Kampf v mnohom podobné. Till, respektíve ľudia okolo neho, si údajne vyberali dievča z prvých radov, prípadne zo sociálnych sietí ešte pred koncertom Rammsteinu v konkrétnom meste. Obvykle vraj šlo o dvadsiatničky, ktoré mala kapela pozvať na afterparty plné nelegálnych drog. Krátko nato ich mal šesťdesiatročný spevák donútiť k sexu.

Frontman kapely Till Lindemann.
Frontman kapely Till Lindemann. Zdroj: Getty Images/Paul Natkin/WireImage

Jedna z dievčat opisovala, že počas styku cítila bolesť a začala aj krvácať, spevák však ešte niekoľko minút pokračoval. Dievča styk podľa vlastných slov výslovne neodmietla, opísalo ho však ako násilný s tým, že bolo ťažké vzoprieť sa spevákovi.

9. júna 2023, 16:00 Čas čítania 6:45 VYSVETĽUJEME: Ovplyvní kauza Rammsteinu zvyšné koncerty na turné a podal niekto na Tilla Lindemanna trestné oznámenie? VYSVETĽUJEME: Ovplyvní kauza Rammsteinu zvyšné koncerty na turné a podal niekto na Tilla Lindemanna trestné oznámenie?

Inú dvadsaťjedenročnú dievčinu údajne niekto na afterparty po koncerte Rammsteinu zdrogoval tak, až skončila v bezvedomí v hotelovej izbe, kde na nej mal spevák ležať. Keď sa prebrala, spýtal sa jej, či má prestať. Dievča podľa vlastných slov ani nevedelo, s čím by „mal prestávať“. Po ďalšom upadnutí do bezvedomia sa vraj zobudila v inej hotelovej izbe.

Sériu celkom dvanástich výpovedí o pozvaní na večierok, nelegálnych drogách a sexuálnych napadnutiach odštartoval prípad Írky Shelby Lynn. Tá na Twitteri opísala, že ju pod vplyvom drog odviedol jeden z členov Lindemannovho tímu do zákulisia, kde po nej mal spevák údajne vyžadovať sex. Keď odmietla, rozčúlil sa, nadával jej a v návale hnevu odišiel.

Jej prípadom sa zaoberá polícia, aj keď samotná Lynn trestné oznámenie nepodala. S vyšetrujúcimi však spolupracuje. Lynn niekoľkokrát zdôraznila, že sa jej spevák nedotkol a sexuálne ju nenapadol. Skúsenosti ďalších obetí sa však od Lynn výrazne líšia.

S frontmanom kapely Rammstein v dôsledku jeho správania sa k ženám rozviazalo spoluprácu vydavateľstvo Kiepenheuer & Witsch, pod ktorým vyšli spevákove básnické zbierky. Samotný spevák sa k žiadnemu prípadu nevyjadril. Kapela však krátko po koncerte vo Vilniuse, kde prebehla kauza Shelby Lynn, zverejnila vyhlásenie, v ktorom odmieta akékoľvek obvinenie.

 
„Pokiaľ ide o tvrdenia, ktoré kolujú na internete o Vilniuse, môžeme vylúčiť, že by sa to, čo sa tvrdí, odohralo v našom prostredí. Nie sme si vedomí žiadneho oficiálneho vyšetrovania tejto záležitosti,“ napísala kapela na Twitteri.

Domov
Zdieľať
Diskusia