Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. júna 2023, 7:05
Čas čítania 0:48

VIDEO: Veľa mŕtvych a zranených. Rusko uprostred noci podniklo masívny raketový útok na mesto v strednej časti Ukrajiny

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rusi v noci začali raketový útok na mesto Kryvyj Rih.

AKTUALIZOVANÉ: Gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Serhij Lysak uvádza, že po útoku zatiaľ zaznamenali 3 mŕtvych a 25 zranených.

Masívne ruské raketové útoky v noci na utorok zabili a zranili ľudí a zničili civilnú infraštruktúru v meste Kryvyj Rih v strednej časti Ukrajiny, informovali o tom tamojší predstavitelia, uvádza agentúra Reuters a britský portál Sky News.

„Sú mŕtvi a ranení,“ napísal na platforme Telegram Serhij Lysak, guvernér Dnepropetrovskej oblasti, kde sa Kryvyj Rih nachádza. Dodal, že raketový útok bol masívny.

Ruské vzdušné útoky zasiahli niekoľko civilných budov v meste vrátane päťposchodovej budovy, oznámil už predtým na Telegrame starosta mesta Olexandr Vilkul. „Pravdepodobne sú pod troskami ďalší ľudia,“ dodal.

Správy zatiaľ nebolo možné nezávisle overiť, uviedla agentúra Reuters. Vilkul ďalšie podrobnosti nespomenul.

Ruské drony zasiahli civilné budovy, obete nateraz nehlásia

V utorok nadránom zneli poplašné sirény po celej Ukrajine. Vojenskí predstavitelia Kyjeva oznámili, že protivzdušná obrana zničila všetky ruské rakety zacielené na ukrajinskú metropolu.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Starosta mesta Charkov na východe Ukrajiny na Telegrame informoval, že ruské drony zasiahli civilnú infraštruktúru, skladisko a budovu komunálnych služieb. Obete zatiaľ neboli hlásené.

Domov
Zdieľať
Diskusia