Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. júla 2023, 14:44
Čas čítania 0:40

Štát schválil navýšenie niektorých dávok na deti o 100 eur. Prilepšia si tieto skupiny Slovákov

Kategória:
Ekonomika
Uložiť Uložené

Pomôžu rodinám s deťmi, v ktorých si nemôžu uplatniť nárok na daňový bonus. Rovnako tak sa týkajú aj náhradných rodičov.

Príplatok k prídavku na dieťa a opakovaný príspevok náhradnému rodičovi sa v auguste jednorazovo zvýšia o 100 eur. Rovnakú sumu by mali dostať aj náhradní rodičia, ktorí nemajú nárok na opakovaný príspevok náhradnému rodičovi.

Vyplýva to z nariadenia o niektorých opatreniach v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti v čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenskej republiky spôsobeným ozbrojeným konfliktom na území Ukrajiny, ktoré v stredu schválila vláda.

Nariadenie predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR z dôvodu vysokej inflácie, ktorá bola spôsobená ekonomickými dôsledkami ozbrojeného konfliktu na území Ukrajiny.

Finančná pomoc v časoch vysokej inflácie

„Cieľom návrhu je finančne prispieť rodinám s deťmi, ktorým sa poskytuje príplatok k prídavku na dieťa z dôvodu, že si z objektívnych príčin nemôžu uplatňovať nárok na daňový bonus, a náhradným rodičom na pokrytie zvýšených výdavkov na bývanie, energie, stravu a podobne,“ priblížil rezort.

Nariadenie je súčasťou avizovanej inflačnej pomoci a je jedným z nástrojov na zmiernenie následkov vysokej inflácie.

Niektoré prídavky na deti sa od augusta navýšia o 100 eur.
Niektoré prídavky na deti sa od augusta navýšia o 100 eur. Zdroj: Pexels/Yan Krukau, Unsplash/Robert Anasch
Domov
Zdieľať
Diskusia