Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. augusta 2023, 13:20
Čas čítania 0:48

ESET chce v Bratislave postaviť gigantický komplex. Má jedinečnú ambíciu, poteší mnohých Slovákov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Kedy by mala byť ukončená jeho výstavba?

Rozsiahly projekt kampusu na bratislavskej Patrónke v areáli bývalej vojenskej nemocnice, ktorý plánuje vybudovať spoločnosť Eset, je v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Začiatok výstavby je odhadovaný v roku 2025 a ukončenie o dva roky. Vyplýva to zo zverejneného dokumentu na enviroportáli.

Kampus, ktorý chcú postaviť neďaleko rekreačnej lokality Železná studnička, má vytvoriť kvalitné a podnetné prostredie pre top IT a technologické firmy. Prepojiť ich má s technicky zameranými vysokými školami. Projekt počíta i s verejnými priestormi.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenský Silicon Valley?

„Ambíciou je vybudovať kampus podobný Silicon Valley v srdci Európy, ktorý nielen pritiahne nové talenty, ale dokáže si ich aj dlhodobo udržať,“ spresnila softvérová firma. Vo svojom zámere ráta s výstavbou polyfunkčného komplexu pozostávajúceho z 12 objektov, z toho štyri majú tvoriť jej sídlo. V navrhovaných budovách majú byť najmä administratívno-kancelárske priestory. Umiestnená tam má byť aj občianska vybavenosť.

12. apríla 2024, 14:00 Čas čítania 1:20 REDROOM LABEL spustil prvé techno turné na Slovensku a v Česku. Nadupaný RAVE očakávaj v týchto mestách REDROOM LABEL spustil prvé techno turné na Slovensku a v Česku. Nadupaný RAVE očakávaj v týchto mestách

Plánované sú aj objekty na budúcu expanziu kancelárií, kultúrne, konferenčné, technologické, neziskové priestory či na voľnočasové aktivity. „V podzemných podlažiach je navrhované parkovanie a technické zázemie jednotlivých objektov,“ doplnila firma.

Investičné náklady sú v predloženom dokumente odhadované na viac ako 150 miliónov eur. Spoločnosť nedávno pre TASR potvrdila, že už má vydané búracie povolenie. Rovnako má vyjadrenie mesta k vypracovanému investičnému zámeru.

Domov
Zdieľať
Diskusia