Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
10. augusta 2023, 10:41
Čas čítania 0:42

Mladej Češke omylom prišlo 250-tisíc korún, jej matka ich hneď minula na darčeky. Teraz ich nechce vrátiť a možno skončí vo väzení

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Peniaze rodine zabezpečili bohaté Vianoce.

Účtovná firma omylom poslala na účet mladej Češky štvrť milióna českých korún, čo v prepočte viac ako 10-tisíc eur. Jej mama sa však o pôvod peňazí nezaujímala a rovno si vďaka nim zabezpečila príjemné vianočné sviatky. Keď sa na chybu prišlo, matka odmietla peniaze vrátiť, za čo jej teraz hrozí väzenie. O prípade informoval portál tn.cz.

„Žena peniaze použila na zaplatenie svojich dlhov, ako aj na nákupy vianočných darčekov, jedla, kozmetiky a ďalších vecí bežnej potreby,“ uviedla policajná hovorkyňa Klára Jeníčková.

Prípad sa stal ešte v decembri 2021. Dispozičné právo k bankovému účtu v tom čase mala 49-ročná matka dcéry. Firma si svoje pochybenie o pár dní po prevode všimla a s problémom sa obrátila na banku. Tá ženu vyzvala, aby peniaze, ktoré jej nepatria, vrátila.

Vrátiť ich nechce

Žena s bankou nekomunikovala a peniaze odmietla vrátiť. Identitu ženy preto banka následne poskytla právnikom firmy a prípadom sa začala zaoberať aj polícia. 

„V tejto súvislosti sme začali úkony trestného konania pre prečin zatajenia veci,“ spresnila polícia. Žene za skutok hrozí trest odňatia slobody a celú sumu musí firme vrátiť.

koruny
Zdroj: Olgierd (Creative Commons)/Flickr
Domov
Zdieľať
Diskusia