Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. augusta 2023, 19:52
Čas čítania 0:51

Pozor pri cestovaní na sever Európy, varujú Briti. Vo Švédsku sú veľmi pravdepodobné teroristické útoky

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Svojim občanom odporúča pri cestovaní do Švédska obozretnosť.

Po protestoch s pálením Koránu vo Švédsku odporúča britská vláda svojim občanom, aby boli pri cestách do škandinávskej krajiny veľmi ostražití, najmä na verejných priestranstvách. Je veľmi pravdepodobné, že teroristi sa pokúsia o útoky vo Švédsku, píše britské ministerstvo zahraničných vecí v cestovnom odporúčaní pre túto krajinu, ktoré aktualizovalo v nedeľu.

O bezpečnostnej situácii a kroku Británie sa vo vyhlásení vyjadril aj švédsky poradca pre národnú bezpečnosť Henrik Landerholm. Predstavitelia teroristických organizácií podľa neho vyzvali na útoky proti Švédsku, pričom tieto posolstvá ďalej podnecovali niektoré štáty i iní aktéri.

Bezpečnostná situácia sa zhoršila a Švédsko sa stalo prioritným cieľom, uviedol Landerholm s odkazom na nedávne útoky, napr. na švédske veľvyslanectvo v irackom hlavnom meste Bagdad. Švédsko a firmy spojené s touto krajinou v zahraničí by mali byť obzvlášť opatrné, doplnil.

Vo Švédsku a takisto v Dánsku menšie skupiny v poslednom čase opakovane podpálili výtlačky Koránu, posvätnej knihy moslimov, alebo ich inak zneuctili. V mnohých moslimských krajinách to vyvolalo hnev a protesty. V pondelok plánuje muž, ktorý sa zúčastnil na pálení Koránu, v Štokholme ďalšiu takúto akciu.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Aj nemecké ministerstvo zahraničných vecí vo svojom cestovnom odporúčaní poukazuje na to, že podľa švédskej spravodajskej služby Säpo sa v krajine z dôvodu znesväcovania Koránu zvýšilo nebezpečenstvo teroristických útokov. Radí preto mimoriadnu opatrnosť na rušných miestach a pri nezvyčajných udalostiach.

Domov
Zdieľať
Diskusia