Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. augusta 2023, 19:40
Čas čítania 0:55

Mesto na severe Slovenska ponúka príspevok až 100 €. Obyvatelia ho môžu použiť na nákup školských potrieb

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rodičia môžu vyplniť žiadosť a tlačivo zaniesť na mestský úrad.

Mesto Dolný Kubín poskytuje jednorazový finančný príspevok na nákup školských potrieb pri nástupe dieťaťa do prvého ročníka základnej školy. Príspevok je kategorizovaný podľa toho, či ide do školy prvé, druhé alebo ďalšie dieťa. TASR o tom v utorok informoval Martin Buzna z kancelárie primátora.

Pri prvom a druhom narodenom dieťati je príspevok vo výške 50 eur a pri treťom a ďalšom narodenom dieťati je vo výške 100 eur. „Týmto krokom chceme aj podporiť rodičov detí, ktorí dávajú svoje dieťa prvýkrát do školy, aby lepšie zvládali jeho nástup,“ vysvetlil primátor Ján Prílepok.

Príspevok poskytujú rodičovi dieťaťa s trvalým pobytom v Dolnom Kubíne, ktoré nastupuje na povinnú školskú dochádzku do školy na území mesta. Nebude poskytnutý Dolnokubínčanom, ktorí majú voči mestu pohľadávky. Po schválení príspevku a splnení stanovených podmienok dostane žiadateľ poukaz na nákup školských potrieb.

K žiadosti o jednorazový príspevok treba priložiť rozhodnutie z príslušnej základnej školy o prijatí dieťaťa na povinnú školskú dochádzku. Žiadosť je k dispozícii na stiahnutie na internetovej stránke mesta, treba ju vyplniť a doniesť na mestský úrad.

Samospráva príspevok ponúka už niekoľko rokov

Samospráva príspevok poskytuje už niekoľko rokov a jeho výška sa menila. „O navýšení rozhodujú vždy poslanci mestského zastupiteľstva. Ročne sa tento príspevok poskytne približne 150 žiadateľom. V minulom roku bol poskytnutý 144 zákonným zástupcom dieťaťa,“ doplnila vedúca oddelenia pre rodinu a krízovú intervenciu na dolnokubínskom mestskom úrade Katarína Trubanová. Žiadosť treba podať najneskôr do konca októbra.

školák
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Domov
Zdieľať
Diskusia