Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Jakub Paulík
18. augusta 2023, 12:54
Čas čítania 0:41

Slovensko ako súčasť Ruska. Táto mapa nerešpektuje územnú celistvosť mnohých krajín

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Mapa na budove nerešpektuje územnú celistvosť a hranice mnohých štátov vrátane Slovenska.

Školiace centrum pre vodičov a operátorov rôznych strojov a vozidiel v ruskom Tambove má na budove zavesenú mapu, podľa ktorej je Slovensko časťou Ruska, informuje Visegrád 24. „Naučíme ťa milovať vlasť,“ uvádza sa v nápise.

Do Ruska podľa tejto mapy okrem nás spadá aj zvyšok strednej a východnej Európy, ale aj Fínsko, časť Nemecka, Grécko, bývalá Juhoslávia a Mongolsko s Aljaškou.

Rusko vedie od 24. februára 2022 útočnú vojnu proti Ukrajine. Aj keď Slovensko rovnako ako ďalšie krajiny Západu podporuje svojho východného suseda, niektorí naši prorusky orientovaní politici by najradšej boli, keby sme sa do vojny nemiešali.

Príkladom sú strany Republika, ĽSNS či SNS, ktorej predseda Andrej Danko nedávno vyhlásil, že keby nás napadlo Rusko, najprv by bojoval proti „hlúpym Slovákom, ktorí nás do toho dostali“.

Domov
Zdieľať
Diskusia