Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. augusta 2023, 12:36
Čas čítania 0:47

Na dôležitom úseku na západnom Slovensku obnovia od septembra železničnú dopravu. Obchádzka pomôže mnohým ľuďom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Náhradná autobusová doprava sa v úseku Galanta – Sereď od septembra ruší.

Na trati Galanta – Trnava od 1. septembra obnovia železničnú dopravu. Náhradná autobusová doprava sa v úseku Galanta – Sereď ruší a všetky vlaky na linke Galanta – Trnava budú začínať a končiť na stanici Galanta, informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Ako doplnil, doprava je od 12. mája prerušená z dôvodu havarijného stavu cestného mosta ponad železničnú trať v meste Sereď. „Z bezpečnostných dôvodov bolo nariadené zastavenie železničnej dopravy popod poškodenú mostnú konštrukciu,“ uviedol Kováč.

Na nový most si v Seredi ešte počkajú

Most na ceste I/61 nad železničnou traťou v Seredi sprístupnia aj pre chodcov a cyklistov.

„Pohyb cyklistov a chodcov na moste zabezpečila SSC dopravným značením. Otvorenie mosta vyplynulo z dohody zástupcov SSC, Železničnej spoločnosti Slovensko, Okresného úradu Trnava a Krajského dopravného inšpektorátu Trnava,“ informoval Martin Guzi z komunikačného odboru Slovenskej správy ciest (SSC).

SSC pripravuje rekonštrukciu mosta, keď sa starý most postavený v roku 1950 zbúra a na jeho mieste sa postaví nový most.

„Začiatok stavebných prác očakávame po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa nového mosta v prvom štvrťroku 2024. Lehota rekonštrukcie sa predpokladá na 12 mesiacov. Počas realizácie prác bude zabezpečený priechod pre peších a cyklistov po dočasnej lávke so šírkou tri metre,“ informoval Guzi.

Na trati Galanta – Trnava od 1. septembra obnovia železničnú dopravu.
Na trati Galanta – Trnava od 1. septembra obnovia železničnú dopravu. Zdroj: ZSSK
Domov
Zdieľať
Diskusia