Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. augusta 2023, 18:10
Čas čítania 1:01

Takto získaš 100 % zľavu na vlaky na Slovensku: Zverejnili dôležitý formulár

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Železnice spustili registračný formulár na vydanie preukazu na stopercentnú zľavu z cestovného pre študentov a žiakov. Na toto by si mali dávať pozor.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v súvislosti so začiatkom školského roka vypraví od štvrtka do pondelka 4. septembra päť posilových expresných vlakov a 12 posilových rýchlikov.

Podľa technických možností budú posilnené aj niektoré pravidelné vlaky a päť IC vlakov. Zároveň spustila registračný formulár na vydanie preukazu na stopercentnú zľavu z cestovného pre študentov a žiakov. Vo štvrtok o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Informácie o bezplatnom cestovaní vlakom

ZSSK v záujme bezproblémového zabezpečenia celého procesu registrácie odporúča, aby žiadatelia o registráciu na bezplatné cestovanie venovali zvýšenú pozornosť vypĺňaniu registračného formulára na vydanie preukazu na zľavu. „Je dôležité, aby boli vyplnené a potvrdené všetky požadované údaje, predovšetkým informácie o trvaní statusu žiaka/študenta,“ uviedla ZSSK.


Hovorca ZSSK špecifikoval, že je potrebné, aby škola, ktorú žiadateľ navštevuje, uviedla a potvrdila dátumy odkedy a dokedy bude žiadateľ študentom ich školy v danom školskom či akademickom roku, zároveň uviedla ročník, ktorý žiak či študent v danom roku školy navštevuje. Ďalej je potrebné uviesť dĺžku jeho štúdia v rokoch a v prípade záverečného ročníka štúdia aj termín záverečnej skúšky študenta. Registračný formulár je zverejnený na webe ZZSK.


Pre žiakov a študentov študujúcich na školách v zahraničí ZSSK zároveň ponúka po novom registračný formulár v slovensko-anglickej a slovensko-nemeckej verzii. „To znamená, že ak škola v zahraničí potvrdí status žiaka alebo študenta na registračnom formulári ZSSK, nie je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy a jeho úradný preklad do slovenčiny alebo češtiny, ako to bolo predtým,“ priblížil Kováč.


Zoznam posilových vlakov na konci prázdnin a začiatku školského roka je so všetkými detailmi uvedený na webovom sídle ZSSK.

vlak, ZSSK
Zdroj: imhd.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia