Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
13. septembra 2023, 12:07
Čas čítania 0:43

Už čoskoro sa skončí mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou covidu-19. Migrantov budeme môcť po novom vyhostiť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Zrušenie mimoriadneho stavu dovolí vyhostiť nelegálnych migrantov prichádzajúcich z iných krajín ako Sýrie, kde prebieha vojna.

Mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 sa skončí 15. septembra o 6.00 h. Jej odvolanie schválila v stredu vláda.


„Po vyhlásení mimoriadnej situácie uznesením vlády SR z 11. marca 2020 boli vytvorené podmienky na prijatie opatrení na zamedzenie a zmiernenie následkov mimoriadnej udalosti v súvislosti s ohrozením verejného zdravia z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 a toho času pominuli dôvody na ďalšie trvanie mimoriadnej situácie,“ priblížil vládny kabinet.

Vyhostenie nelegálnych migrantov

Zrušenie mimoriadneho stavu tak dovolí vyhostiť nelegálnych migrantov prichádzajúcich z iných krajín ako Sýrie, kde prebieha vojna. Týka sa to podľa premiéra Ľudovíta Ódora niekoľkých desiatok ľudí.


Ódor už v auguste avizoval, že je snaha o zrušenie mimoriadnej situácie v súvislosti s COVID-19. Upozorňoval však, že sa treba zaoberať naviazanosťou niektorých opatrení na mimoriadny stav pre koronavírus, prípadne ich presunúť na druhý mimoriadny stav.

V pondelok 11. septembra deklaroval, že opatrenia, ktoré sú určené na pomoc občanom, sa nerušia.
Mimoriadnu situáciu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 vyhlásila vláda od 12. marca 2020. V súčasnosti na Slovensku platí aj mimoriadna situácia pre hromadný prílev cudzincov v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Liečba covidu na Slovensku.
Liečba covidu na Slovensku. Zdroj: TASR/Michal Svítok
Domov
Zdieľať
Diskusia