Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Radka Klučárová
14. septembra 2023, 6:45
Čas čítania 0:28

Slováci sa dali nachytať pri kúpe rakúskej diaľničnej známky. Naúčtovali im takmer 100 % prirážku, takto to funguje

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ceny diaľničných známok sú pevne stanovené. Špekulanti však našli spôsob, ako na neznalých Slovákoch zarobiť.

Zelená vlna upozorňuje na predražené rakúske diaľničné známky, ktoré na internete ponúkajú neautorizovaní predajcovia. Istá nemecká firma totiž na webe mautpilot.sk ponúka diaľničné známky za zbytočné dvojnásobné ceny.

Diaľničná známka s platnosťou na 10 dní momentálne stojí 10 eur. Na webe mautpilot.sk ju predávajú pod názvom „expresná“ za dvojnásobných 19,80 eura. 

Žiadne expresné diaľničné známky však v skutočnosti nexistujú. „Elektronické diaľničné známky z portálu Mautpilot sú ‚obohatené‘ o akýsi zbytočný ‚servisný‘ poplatok,“ upozorňuje Zelená vlna. Ceny známok sú totiž pevne stanovené. 

Ceny diaľničných známok a ďalšie informácie si vždy overuj na webe rakúskej diaľničnej spoločnosti Asfinag. O peniaze neprídeš, ak si známku kúpiš u autorizovaných predajcov, napríklad na benzínových pumpách, hraničných priechodoch či na spomínanej oficiálnej stránke Asfinag. 

Domov
Zdieľať
Diskusia