Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
25. septembra 2023, 18:43
Čas čítania 0:44

Ukrajina tvrdí, že Rusku zabila významného admirála z Čiernomorskej flotily. Neprežil raketový útok na Kryme, vyhlásila

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ukrajina potvrdila, že v dôsledku útoku z 13. septembra, keď dostala zásah lodenica v Sevastopole, bola vážne poškodená veľká výsadková loď Minsk.

Kyjev tvrdí, že pri minulotýždňovom raketovom útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom Krymskom polostrove prišiel o život aj jej veliteľ Viktor Sokolov.

S odvolaním sa na najnovšiu bilanciu strát tohto bezprecedentného útoku, ktorú zverejnilo velenie ukrajinských jednotiek pre špeciálne operácie (SSO), o tom v pondelok informovala agentúra AFP.

V ich aktualizovanej zvodke SSO sa uvádza, že v dôsledku útoku, ktorý sa v Sevastopole odohral 22. septembra, zahynulo 34 dôstojníkov vrátane veliteľa flotily admirála Viktora Sokolova. Ďalších „105 okupantov bolo zranených“. Budova velenia ruskej flotily je podľa SSO neopraviteľná.

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov bezprostredne po výbuchu nepotvrdil dohady, že Sokolov zomrel.

Moskva pôvodne informovala o jednej obeti

Ruské ministerstvo obrany v deň útoku – minulý piatok – uviedlo, že jeden z vojakov je nezvestný. Pôvodne informovalo o jednej obeti.

Agentúra AFP konštatovala, že pre Moskvu, ktorá bola v posledných mesiacoch vystavená sérii útokov na strategicky dôležitý prístav Sevastopol, znamená piatková operácia SSO veľkú ranu.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

SSO zároveň potvrdilo, že v dôsledku útoku z 13. septembra, keď dostala zásah lodenica v Sevastopole, bola vážne poškodená veľká výsadková loď Minsk. Tzv. nenahraditeľné straty na strane Ruska dosiahli 62 ľudí.

Ruský admirál Viktor Sokolov údajne zomrel počas útoku na Sevastopol dňa 13. septembra 2023, tvrdí Kyjev.
Ruský admirál Viktor Sokolov údajne zomrel počas útoku na Sevastopol dňa 13. septembra 2023, tvrdí Kyjev. Zdroj: Wiki Commons/Council of ministers of Crimea
Domov
Zdieľať
Diskusia