Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. septembra 2023, 19:21
Čas čítania 0:32

Voľby môžu ovplyvňovať dezinformácie vytvorené umelou inteligenciou. Polícia pred nimi varuje občanov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V súvislosti s voľbami môže dôjsť k zneužívaniu umelej inteligencie.

Polícia Slovenskej republiky v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami varuje pred zneužívaním umelej inteligencie. Zachytila totiž viacero prípadov dezinformačných a manipulatívnych videí a audionahrávok týkajúcich sa volieb. O ich výskyte informuje na sociálnej sieti.

Policajti zachytili vo verejnom priestore napríklad účelovo zostrihané videá, zmanipulované audionahrávky, produkty zneužité technológiou deep fake či falošné a nepravdivé informácie.

Vyzývajú verejnosť, aby si zachovala obozretnosť v online priestore a nedala sa zneužiť záujmovými skupinami. „Policajný zbor očakáva stúpajúcu tendenciu výskytu zmanipulovaných videí a audionahrávok v piatok a v sobotu,“ uviedli.

Polícia varuje pred anonymnými účtami a alternatívnymi médiami

Ako priblížili, tieto produkty sú často šírené anonymnými účtami a skupinami či falošnými nezávislými aktivistami. Okrem toho sa podľa slov polície šíria takzvanými alternatívnymi médiami a konkrétnymi osobami, ktoré nie sú vysoko politicky exponované, no šírením týchto produktov budú sledovať svoje osobité ciele.

Domov
Zdieľať
Diskusia