Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. októbra 2023, 7:22
Čas čítania 0:42

Dôchodca v Poľsku dobodal na smrť iba 5-ročného chlapca. Pribehol k deťom a začal útočiť, nikto si motív nevie vysvetliť

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

K incidentu došlo v poznanskej štvrti Łazarz.

Päťročného chlapca pobodal v stredu ráno z neznámych príčin dôchodca v meste Poznaň na západe Poľska. Chlapca previezli do nemocnice, lekárom sa ho však už nepodarilo zachrániť, informuje TASR podľa správy agentúry PAP.

Chlapec mal pobodanú hruď a zomrel počas operácie, priblížil Paweł Daszkiewicz, riaditeľ nemocnice Karola Jonschera v Poznani. K incidentu došlo v poznanskej štvrti Łazarz, pričom policajtov na miesto činu privolali okolo 10.00 h ráno. Hovorca miestnej polície povedal, že útočníka na mieste spacifikovali „policajtka mimo služby a náhodný okoloidúci“.

Predtým nemal žiadne problémy so zákonom

Podľa svedkov zaútočil starší muž na skupinu detí predškolského veku, ktoré sprevádzal pedagogický personál. Podarilo sa mu bodnúť päťročného chlapca, ktorého následne previezli do nemocnice, kde však zraneniam podľahol.

Páchateľa zadržala polícia. Podľa jej hovorcu ide o 71-ročného muža, ktorý býva neďaleko, v jednom z nájomných bytov. Hovorca priblížil, že muž dosiaľ nemal nijaký záznam v policajnom registri a polícia nevie ani o žiadnom jeho prepojení s usmrteným chlapcom či jeho rodinou. „Nevieme, prečo tento útok spáchal,“ dodal.

Miestna prokuratúra informovala, že muža podozrivého z útoku oficiálne obvinia vo štvrtok.

Domov
Zdieľať
Diskusia