Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
20. októbra 2023, 15:42
Čas čítania 0:44

VIDEO: Iba 14-ročný chlapec v Bratislave nechtiac skočil rovno pred električku. Zrážku neprežil, polícia varuje verejnosť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V Bratislave evidujú od začiatku roka už šesť zrážok chodcov s električkami.

Policajti evidujú v Bratislave od začiatku tohto roka šesť zrážok chodcov s električkami. Chodci sú povinní dať električke prednosť aj na neriadených priechodoch pre chodcov. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

„Je potrebné si uvedomiť, že električka v porovnaní s autami, pred ktorými majú prednosť, má výrazne dlhšiu brzdnú dráhu a vodič električky okrem brzdenia nemá inú možnosť, aby zrážke zabránil,“ uviedla polícia. Náhlym vstupom do jazdnej dráhy električky ohrozujú podľa nej chodci svoj život a aj život a zdravie cestujúcich v električke. Tí môžu pri použití núdzovej brzdy vodičom spadnúť a zraniť sa. 

„Pri prechádzaní cez električkovú trať buďte nanajvýš pozorní a vždy sa poriadne presvedčte, či cez ňu môžete bezpečne prejsť,“ odporúčajú policajti.

Pri zrážke s električkou zomrel iba 14-ročný chlapec

Bratislavská dopravná polícia za posledné dva dni eviduje tri zrážky chodcov s električkami mestskej hromadnej dopravy v hlavnom meste. V dvoch prípadoch utrpeli chodci zranenia vyžadujúce si ošetrenie v nemocniciach.

12. apríla 2024, 14:00 Čas čítania 1:20 REDROOM LABEL spustil prvé techno turné na Slovensku a v Česku. Nadupaný RAVE očakávaj v týchto mestách REDROOM LABEL spustil prvé techno turné na Slovensku a v Česku. Nadupaný RAVE očakávaj v týchto mestách

V jednom prípade zraneniam na mieste podľahol 14-ročný chlapec. „Všetky tri udalosti z posledných dvoch dní mali spoločnú jednu vec – chvíľkovú nepozornosť chodcov,“ podotkli policajti.

Domov
Zdieľať
Diskusia