Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. októbra 2023, 15:11
Čas čítania 0:41

Investuj do Slovnaftu, zarobíš rozprávkové peniaze, hlási nový podvod. Nedaj sa oklamať, varuje slovenská rafinéria

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Spoločnosť Slovnaft zaznamenala viaceré podvodné aktivity na sociálnych sieťach.

Spoločnosť Slovnaft pozoruje v poslednom období výrazný nárast podvodných aktivít, ktoré zneužívajú obchodné meno spoločnosti, jej značku alebo mená a fotografie vedenia spoločnosti.

Slovnaft sa od tohto konania dištancuje a upozornil verejnosť, aby pristupovala k informáciám vo verejnom priestore kriticky a nereagovala na podozrivé ponuky. Spoločnosť o tom informovala v utorok.


„Ide prevažne o podporované príspevky na sociálnych sieťach, ktoré vyzývajú ľudí k investovaniu do firmy a na nákup akcií Slovnaftu na burze s prísľubom vysokého zisku. Na internete existuje niekoľko webových stránok, ktoré vznikli s cieľom získať osobné údaje ľudí a ktoré môžu byť zneužité,“ vysvetlil hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Podozrivé telefonáty

K podvodným aktivitám na sociálnych sieťach Facebook a Instagram sa podľa neho v priebehu tohto týždňa pridali aj videá na portáli Youtube a podozrivé telefonáty. V prípade telefonických hovorov vytvárajú telefonujúci na prijímateľa hovoru časový tlak, prípadne sa vyhrážajú sankciami, ak nebude na ponuku reagovať.


„Verejnosť vyzývame, aby bola obozretná a informácie o spoločnosti Slovnaft čerpala výlučne z oficiálnych webových stránok spoločnosti slovnaft.sk a oficiálnych profilov na sociálnych sieťach,“ uzavrel hovorca.

slovnaft
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia