Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
2. novembra 2023, 19:10
Čas čítania 0:35

AKTUÁLNE: Smršť Ciarán zabila v Európe už 7 ľudí. Blíži sa na Slovensko

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Búrka spôsobila po celej západnej Európe obrovské škody.

Ničivá búrka Ciarán zabila v Európe už siedmich ľudí a spôsobila desiatky zranení. Na severozápade Európy museli uzatvoriť školy a mnohé letecké a vlakové spoločnosti zastavili služby. Búrka do Európy priniesla silné prívalové dažde a výrazný nárazový vietor s rýchlosťou 200 km/h, píše The Guardian

Doposiaľ si vyžiadala obete vo Francúzsku, v Španielsku, Belgicku, Nemecku a Holandsku. V belgickom regióne Flámsko zomrelo po páde konárov 5-ročné dieťa. V mnohých francúzskych mestách zakázali šoférovanie po cestných komunikáciách, píše iMeteo

V dôsledku búrky prišlo viac ako 1,2 milióna obyvateľov o dodávky elektriny. Meteorológovia varujú, že búrka ešte neskončila a neustále sa pohybuje, pričom má zasiahnuť aj Slovensko. Vo viacerých okresoch vydali odborníci výstrahy pred povodňami a silným vetrom.

Výrazné poryvy vetra môžeme čakať v noci a v piatok ráno. Na viacerých miestach môže vietor vyvracať stromy. Prudké nárazy majú podľa predpovede meteorológov pociťovať najmä ľudia v Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji.

búrka
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia