Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. novembra 2023, 13:35
Čas čítania 0:50

Krutá poprava v Marseille: útočník kalašnikovom zabil pred prevádzkou McDonald’s dvoch ľudí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Postrelení muži boli podľa miestnej polície zapojení do obchodu s drogami a do násilia na juhu Francúzska.

Streľba vo francúzskom meste Marseille si vyžiadala dve obete a troch zranených. Došlo k nej v sobotu večer približne o 23.00 h v jednej z najchudobnejších mestských štvrtí. TASR píše podľa správy agentúry AFP.


„Päť ľudí sedelo vo svojom aute na parkovisku pri McDonalde, keď vedľa nich zastavilo ďalšie vozidlo a útočníci streľbou z útočnej pušky kalašnikov zabili vodiča a spolujazdca,“ uviedla šéfka prokuratúry v Marseille.


Obeťami streľby sa stali muž a žena vo veku 20 až 30 rokov. Medzi troma zranenými boli dvaja muži a ďalšia žena. Polícia týchto mužov poznala pre ich zapojenie do obchodu s drogami a do násilia v regióne okolo mesta Toulon na juhu Francúzska.

Za streľbou je zrejme zločinecká skupina

Totožnosť útočníkov zostáva naďalej neznáma. Auto, ktoré im pravdepodobne patrilo, sa našlo vyhorené neďaleko miesta činu. Polícia streľbu vyšetruje ako vraždu a pokus o vraždu v rámci zločineckej skupiny. Na mieste sa našli aj nábojnice z munície používanej v puškách kalašnikov.


Medzi zranenými je 29-ročný muž, ktorého strely zasiahli do hrudníka a zostáva v ohrození života. Jedna zo žien prišla o palec ruky. Tretia osoba utrpela len ľahké poranenia.


V posledných rokoch v Marseille zaznamenali nárast násilia spojeného s obchodom s nelegálnymi drogami. V súvislosti s násilím v meste počas tohto roka zomrelo vyše 45 ľudí.

Domov
Zdieľať
Diskusia