Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
21. novembra 2023, 8:19
Čas čítania 0:30

V bratislavskej nemocnici zakázali návštevy. Chorobnosť na Slovensku stúpa

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V Univerzitnej nemocnici Bratislava platí od utorka zákaz návštev.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava sú od utorka 21. novembra zakázané návštevy. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že obmedzenie je dočasné.

„Vzhľadom na aktuálne sa zhoršujúcu epidemiologickú situáciu v UNB a v Bratislavskom kraji sme museli pristúpiť k obmedzeniu návštev od 21. novembra,“ spresnila. Výnimku pre návštevu môže podľa nej vo výnimočných prípadoch udeliť prednosta alebo primár oddelenia.

Na Slovenku stúpa počet nakazených 

V minulom týždni zaznamenali na Slovensku 37 436 akútnych respiračných ochorení. Z toho dôvodu platí zákaz návštev v ďalších dvoch zdravotníckych zariadeniach. „Zákaz návštev v súvislosti so zvýšeným výskytom ARO a CHPO platil v dvoch zdravotníckych zariadeniach. Išlo o nemocnicu s poliklinikou v Rimavskej Sobote a nemocnicu v Starej Ľubovni,“ píšu na webe UVZ SR. 

Domov
Zdieľať
Diskusia