Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent TASR
23. novembra 2023, 13:20
Čas čítania 1:01

Až 50 % Slovákov dostane koncoročné odmeny. V týchto oblastiach ich je najviac

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vyplýva to z prieskumu portálu Platy.sk.

Tento rok by malo dostať koncoročné odmeny 50 % slovenských zamestnancov. Pravidelne ich dostáva 34 % opýtaných a 16 % uviedlo, že firmy im už oznámili, že tento rok odmeny zamestnanci dostanú. Vyplýva to z prieskumu portálu Platy.sk, o ktorom informovala spoločnosť Profesia.

Dlhodobo nedostáva koncoročné prémie 38 % respondentov a 11 % opýtaným nadriadení oznámili, že na odmeny tento rok nie sú prostriedky. Pravidelne dostávajú koncoročné prémie najmä zamestnanci, ktorí pracujú vo veľkých firmách s viac ako 1000 zamestnancami. Dôležitý je aj plat. Odmeny na konci roka totiž najčastejšie získajú zamestnanci z vysokopríjmových skupín.

Pravidelne dostáva z vysokopríjmových skupín koncoročné odmeny 45 % respondentov a 15 % z tejto skupiny vo firme avizovali, že tento rok koncoročné odmeny dostanú. V prípade nízkopríjmových skupín 45 % opýtaných uviedlo, že dlhodobo nedostávajú koncom roka špeciálne odmeny a 16 % už zamestnávatelia oznámili, že tento rok nebudú mať na prémie prostriedky. Koncoročné príplatky pravidelne dostáva 19 % ľudí s nízkymi mzdami. V prípade zamestnancov so strednými mzdami je to na úrovni 36 %.

Najviac bonusov dostanú vrcholoví manažéri

Najčastejšie si prilepšia zamestnanci v Trenčianskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji, kde sa tak vyjadrilo 56 % respondentov. V Bratislave a okolí je to 52 %. Najviac zamestnancov dostane bonusy vo vrcholovom manažmente (59 %), nasleduje manažment, automobilový priemysel, právo, administratíva a IT sektor.

26. februára 2024, 16:30 Čas čítania 18:31 Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé Veľký rozhovor s Ivanom Korčokom: Hovoriť Ukrajincom, aby sa vzdali, je pokrytecké a zbabelé

Manažérka pre vzťahy s verejnosťou spoločnosti Profesia Ľubica Melcerová priblížila, že zamestnávatelia v ponukách benefit koncoročnej odmeny spomínali v 3,5 % všetkých zverejnených ponúk. „Udelenie koncoročných odmien veľmi záleží na tom, ako sa v daný rok firme darilo, čo môže ovplyvniť množstvo nepredvídateľných faktorov. Preto to spoločnosti nechcú v inzeráte sľúbiť,“ dodala Melcerová.

Domov
Zdieľať
Diskusia