Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
27. novembra 2023, 12:09
Čas čítania 1:03

Darčeky ti nemusia prísť včas. Pošta je mimoriadne preplnená, balíky treba poslať do tohto dátumu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ideálnym spôsobom na doručenie zásielky sú BalíkoBOXy, pretože sú dostupné 24 hodín 7 dní v týždni.

V predvianočnom období je zvýšený záujem o poštové služby, či už o poslanie listových zásielok, alebo balíkov. Denne prijme Slovenská pošta v predvianočnom období viac ako 100-tisíc balíkových zásielok. Posielanie by si nemali občania nechávať na poslednú chvíľu, aby stihli byť balíky doručené do Vianoc, upozornila na to hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

„Ideálnym spôsobom na doručenie zásielky sú BalíkoBOXy, pretože sú dostupné 24 hodín 7 dní v týždni a zákazník si môže kedykoľvek a bezkontaktne podľa svojich možností vybrať zásielku samostatne bez čakania,“ priblížila Dorčáková s tým, že na celom Slovensku má Slovenská pošta 155 BalíkoBOXov.

Kedy poslať balík či pohľadnicu, aby prišli do Vianoc? 

Aby boli list či pohľadnica druhej triedy odoslané ešte do Vianoc, odporúčaným je posledný termín na odoslanie pondelok 18. decembra, pre listy prvej triedy odporúča pošta najneskorší termín na odoslanie do utorka 19. decembra. V prípade balíkovej zásielky v rámci Slovenska je vhodné zaslať balík najneskôr do 19. decembra, aby bol doručený do Vianoc.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Balík je možné poslať aj ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom. Pri zásielkach do zahraničia je vhodné poslať ich v predstihu, pretože ich poslanie trvá dlhšie.

„Ak chcú zákazníci posielať listy alebo balíky do zahraničia, odporúčame podať listové zásielky najneskôr v piatok 15. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 14. decembra pre krajiny Európskej únie,“ dodala Dorčáková.

Pri zásielkach zo zahraničia odporúča pošta vzhľadom na povinnosť colnej kontroly doručenie na Slovensko minimálne sedem až osem pracovných dní pred Štedrým dňom. Pokiaľ ide o listové zásielky, vhodné je ich doručiť minimálne päť až šesť pracovných dní pred Štedrým dňom.

Balík Box Slovenskej pošty.
Balík Box Slovenskej pošty. Zdroj: FOTO TASR/Radovan Stoklasa
Domov
Zdieľať
Diskusia