Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
28. novembra 2023, 12:32
Čas čítania 0:52

Na rodinnej oslave v Poprade bodli muža do brucha. Trojica útočníkov do obete kopala a udierala ju

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia obvinila trojicu útočníkov. V podniku v Poprade napadli muža.

Polícia obvinila trojicu útočníkov, ktorá mala v jednom z popradských podnikov napadnúť muža z neďalekej obce Spišské Bystré. Ten po incidente, ktorý sa stal v nedeľu 26. novembra, utrpel ťažké zranenia. O prípade informovala krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že ide o mužov zo Spišskej Novej Vsi vo veku 24, 25 a 36 rokov.

„Približne dve hodiny po polnoci v spoločenskej miestnosti prebiehala rodinná oslava. Počas nej títo traja muži fyzicky napadli 36-ročného muža. Jeden z útočníkov na ňom kľačal a opakovane ho udieral do tváre, druhý ho kopal do celého tela a tretí najmladší z nich vzal kuchynský nôž a bodol ho do brucha,“ priblížila incident hovorkyňa.

Ďalšiemu útoku podľa nej zabránil muž z Východnej, ktorý vytrhol nôž z rúk jedného z útočníkov. Napadnutý utrpel ťažký úraz, ktorý si vyžiada dlhodobé liečenie. „Všetci traja útočníci boli políciou zadržaní a obmedzení na osobnej slobode a skončili v cele policajného zaistenia,“ dodala Ligdayová.

Obvineným hrozí trest až 10 rokov za mrežami

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade ich na základe preukázanej dôkaznej situácie obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví.

Skutok podľa polície spáchali formou spolupáchateľstva. Okresný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. Ak sa im vina pred súdom preukáže, za toto konanie im hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj
Domov
Zdieľať
Diskusia