Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
18. decembra 2023, 16:50
Čas čítania 0:30

Na Slovensku vyrastie nový priemyselný park. Vznikne niekoľko stoviek pracovných miest

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vláda mu už dala štatút významnej investície.

V Hornej Strede pri Novom Meste nad Váhom vyrastie nový priemyselný park. Rozprestrie sa na ploche takmer 75 hektárov a sľubuje nové pracovné príležitosti v regióne. Vláda mu už dala štatút významnej investície, informuje web RTVS.

„Je aktuálne v úvodnej fáze, to znamená, že štátna spoločnosť MH Invest, v správe ministerstva hospodárstva, bude pristupovať k výkupu pozemkov,“ priblížila hovorkyňa Ministerstva hospodárstva SR Mária Pavlusík. Následne sa bude realizovať prieskumná činnosť a príprava technickej dopravnej infraštruktúry.

Podľa starostky Simony Bičanovej obec očakáva zlepšenie infraštruktúry a vytvorenie nových pracovných pozícií. Lokalita pri Hornej Strede ponúka rýchle napojenie na diaľnicu a blízkosť piešťanského letiska, čo podporuje rast tohto nového priemyselného parku. Vláda už schválila výstavbu priemyselného parku a súhlasila s projektovým zámerom. Očakávajú, že budú môcť zamestnať stovky ľudí. 

Domov
Zdieľať
Diskusia