Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
22. januára 2024, 15:32
Čas čítania 0:34

Vytlačíme Rusov, aby neprišli až do Prešova a Košíc, odkázali Ficovi Ukrajinci. Slovenský premiér ich tesne pred návštevou urazil

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Robert Fico odcestuje na Ukrajinu, kde sa v stredu zúčastní zahraničnej návštevy.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí sa v pondelok vyjadrilo, že kompromis s Ruskom neprichádza do úvahy, informovala Ukrajinská pravda. Reagujú tak na slová predsedu vlády Roberta Fica, ktorý kompromis navrhoval počas víkendu. Tvrdil, že Ukrajina a Rusko sa majú dohodnúť na ukončení vojenského konfliktu tak, aby ani jedna zo strán nebola spokojná. Upozornil na to Denník N.

„Pri územnej celistvosti nemôže byť kompromis. Ani pre Ukrajinu, ani pre Slovensko, ani pre žiadnu inú krajinu,“ povedal podľa Ukrajinskej pravdy hovorca Oleh Nikolenko. Ukrajina a jej partneri sa podľa neho snažia vytlačiť Rusov z okupovaného Krymu, Donbasu, Luhanska, aby sa nepohli až na Slovensko. Ohrozené by podľa neho boli Košice, Prešov a aj ďalšie časti Slovenska.

Robert Fico odcestuje na Ukrajinu, kde sa zúčastní zahraničnej návštevy. Predseda vlády SR v stredu navštívi Užhorod, kde sa stretne s predsedom vlády Ukrajiny Denysom Šmyhaľom. Jeho návšteva sa uskutoční bez účasti médií.

Domov
Zdieľať
Diskusia