Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
29. januára 2024, 20:04
Čas čítania 0:41

Praktiky ako z mafiánskych 90. rokov. Za podpálenie áut v Dunajskej Strede páchateľ dostal peniaze aj pervitín

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Obvineným objednávateľom vo veku 38 a 28 rokov hrozí odňatie slobody až na osem rokov.

Polícia obvinila dvoch mužov vo veku 38 a 28 rokov, ktorí boli objednávateľmi zapálenia osobných áut v Dunajskej Strede. Vykonávateľom skutku bol 21-ročný mladík, ktorého polícia chytila už skôr. Za to, že mal hodiť pod autá tkaninu napustenú benzínom a tú zapáliť, mu sľúbili nielen peniaze, ale aj drogu pervitín. Informovala o tom trnavská krajská polícia na sociálnej sieti.


„Muži podpaľačovi vopred na mobile ukázali, ktoré autá chcú zlikvidovať, na miesto ho dopravili a do rúk mu dali aj všetky potrebné veci na založenie požiaru pod osobnými autami. Dvoma takto úmyselne založenými požiarmi nakoniec úplne zhoreli dve vozidlá značky Opel a BMW a ďalších päť áut, ktoré boli v ich tesnej blízkosti, bolo požiarom poškodených,“ uviedla polícia.


Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy obvinil oboch objednávateľov zo zločinu poškodzovania cudzej veci formou spolupáchateľstva. Po ich zadržaní zároveň predložil prokurátorovi podnet, aby boli osoby stíhané väzobne.

S dôvodmi väzby sa sudca pre prípravné konanie stotožnil a obaja muži skončili v priebehu uplynulého víkendu vo vyšetrovacej väzbe. Obvineným mužom hrozí strata slobody až na osem rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia