Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
6. februára 2024, 11:28
Čas čítania 0:28

ZSSK zverejnila štatistiky meškania. Toto je hlavný dôvod neskorých príchodov vlakov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Najväčším problémom je stav koľajníc.

ZSSK informovala, že minulý rok vypravila viac ako 620-tisíc vlakov. Podľa štatistík meškalo viac ako päť minút 20 percent z nich. Doprava z toho viní zlú infraštruktúru a stav koľajníc, informuje RTVS.

„Počítame najmä prechodné obmedzenia traťovej rýchlosti, výluky, stavebné práce, opravy, ale aj nehody,“ povedal hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Zlý stav koľají môže za to, že vlaky nejazdia rýchlejšie. V okolí hlavnej stanice v Bratislave od novembra neprekročia 10 km/h. Železnice tvrdia, že na opravu koľajníc peniaze nemajú. Finančný príspevok, ktorým železnice disponujú, dokáže pokryť iba nevyhnutnú údržbu a opravy. 

„Na tento stav spolu s manažérom železničnej infraštruktúry už dlhodobo upozorňujeme. Z pohľadu Železničnej spoločnosti by sa tento stav mal riešiť priebežne, najmä predvídateľným financovaním,“ poznamenal Drevický.

vlak
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
Domov
Zdieľať
Diskusia