Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
6. februára 2024, 12:54
Čas čítania 0:34

Na Slovensko pricestoval nemecký generál. S vedením Ozbrojených síl SR bude preberať aj ochranu východného krídla NATO

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Celkovo u nás strávi dva dni.

Na základe pozvania náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky dnes pricestoval na návštevu Slovenska veliteľ nemeckých ozbrojených síl generál Carsten Breuer.

Počas dvojdňovej návštevy Slovenskej republiky generál Breuer a generál Daniel Zmeko s delegáciami prerokujú otázky vzájomnej vojenskej spolupráce, výcviku a obranných plánov pre východné krídlo Aliancie z pohľadu oboch krajín.

Druhý deň návštevy bude venovaný stretnutiu s nemeckými vojakmi mnohonárodnej bojovej skupiny NATO na Slovensku, ako aj prehliadke priestorov a výcvikových zariadení Centra výcviku Lešť.

V rámci mnohonárodnej bojovej skupiny na Lešti aktuálne pôsobí nemecká mechanizovaná rota na vozidlách Puma. V predchádzajúcich mesiacoch sa nemeckí tankisti na tankoch Leopard 2 podieľali na príprave slovenských tankistov.

Po vypuknutí vojny na Ukrajine nemecké ozbrojené sily poskytovali batérie systému PVO Patriot na ochranu slovenského vzdušného priestoru. V súčasnosti sa na jeho ochrane podieľajú spolu s českými, poľskými a maďarskými kolegami letmi lietadiel Eurofighter z nemeckých leteckých základní.

Lešť.
Lešť. Zdroj: TASR/Ján Krošlák
Domov
Zdieľať
Diskusia