Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
14. februára 2024, 20:32
Čas čítania 0:35

Muž sa chcel na demonštrácii v Prahe podpáliť zaživa. Na protest proti vojne v Pásme Gazy sa polial horľavinou

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Na demonštrácii na podporu Palestínčanov sa pokúsil upáliť muž.

Účastník demonštrácie na podporu Palestínčanov sa v stredu pred izraelským veľvyslanectvom v Prahe pokúsil podpáliť. Nepodarilo sa mu to vďaka rýchlemu zásahu prítomných policajtov.

Muž sa polial horľavinou a následne sa snažil zapáliť zapaľovačom, ktorý však podľa svedkov nefungoval. Spacifikovali ho príslušníci polície, ktorí na zhromaždenie dohliadali.

Incidentom sa budú zaoberať kriminalisti z odboru extrémizmu a terorizmu, uviedla česká polícia na sociálnej sieti. Doplnila, že muža odovzdali záchrannej službe.

Demonštrácia proti izraelským vojenským operáciám v Pásme Gazy sa neďaleko ambasády Izraela konala popoludní za účasti približne 100 ľudí. Na opačnej strane ulice sa zišli viacerí priaznivci Izraela, ku vzájomným konfliktom nedošlo.

Domov
Zdieľať
Diskusia