Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
1. marca 2024, 19:40
Čas čítania 0:45

Minister dopravy rozhodol o spomalení výstavby očakávaného tunela. Prezradil plány, mnohých Slovákov nepoteší

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Závod automobilky Volvo vyrastie v priemyselnom parku Valaliky pri Košiciach.

Výstavba tunela Soroška v okrese Rožňava nie je prioritou. V súvislosti s príchodom automobilky Volvo neďaleko Košíc a cestnou infraštruktúrou to uviedol minister dopravy Jozef Ráž (Smer-SD).

Ako povedal, programové vyhlásenie vlády jednoznačne pomenovalo priority. Sú nimi úseky D1, D3 a R4. Vzhľadom na vysokú mieru pripravenosti, respektíve proces EIA, sa podľa neho diskutuje aj o tuneli popod Karpaty.

„Na všetky ostatné úseky, tak ako sú nakreslené na našej mape diaľničnej siete, príde čas, ale priority sme si zadefinovali jasne. Budeme radi, ak stihneme urobiť to, čo sme si zadefinovali,“ uviedol.

Aj keby sa s výstavbou tunela Soroška začalo hneď, do spustenia automobilky by sa to podľa neho nestihlo. „Ak nám prejde zákon o strategických investíciách, malo by nám to významne pomôcť v prípravných procesoch a prípravných konaniach,“ doplnil Ráž. Závod automobilky vyrastie v priemyselnom parku Valaliky pri Košiciach. Postupný nábeh výroby Volvo by sa mal začať v roku 2026.

18. januára 2024, 7:15 Čas čítania 0:44 Wellness, gastrozóny, športoviská, ale aj hasiči či policajti. Na východe Slovenska vyrastie nové „mesto“ Wellness, gastrozóny, športoviská, ale aj hasiči či policajti. Na východe Slovenska vyrastie nové „mesto“

Oblasti automotive aj v súvislosti s príchodom Volva sa venovala i vláda na svojom štvrtkovom výjazdovom rokovaní v Košiciach. Hlavnou témou bola udržateľnosť výroby automobilov v Slovenskej republike v kontexte prechodu na výrobu elektromobilov a k vybraným problémom rozvoja elektromobility.

Domov
Zdieľať
Diskusia